Evolve Organic Beauty Daily Defence Kosteuttava kasvosuihke 100ml
Evolve Organic Beauty Daily Defence kasvosuihke on tehokkaasti kosteuttava ja rauhoittava kasvosuihke kasvoille. Sopii virkistämään ihoasi aamuin-illoin ja vaikka keskellä päivää. Daily Defence kasvosuihkeella voit jopa kiinnittää meikin ihollesi. Kasvosuihke sisältää kaktusviikunauutetta, joka rauhoittaa ärtynyttä ihoa, samalla kiinteyttäen, suojaten ja parantaen ihon kosteuspitoisuutta. Afrikan moringan eli piparjuuripuun peptidit suojaavat ihosoluja epäpuhtauksilta ja puhdistavat ihoa. Hyaluronihappo tunnetaan sen uskomattoman tehokkaasta kyvystä sitoa kosteutta itseensä, jopa 1000 kertaisesti omaan painoonsa nähden. Hyaluronihappo silottaa ryppyjä tehden ihosta nuorekkaan näköisen sekä parantaa ihon väriä. Virkistävä appelisiininkukan ja ruusuveden tuoksu.
Tärkeimmät aktiivi-ainesosat
Afrikan Moringa Peptidit saadan Afrikan Moringapuun siemenistä. Suojaa ihoa saasteiden aiheuttamilta vaurioilta, vähentämällä näkymättömien mikropartikkeleiden aiheuttamia vaurioita. Moringapuun siemenet tunnetaan myös niiden kyvystä puhdistaa likainen vesi.
Kaktusviikunauute rauhoittaa ärtynyttä ihoa samalla erinomaisesti kosteuttaen ihoa. Se on poikkeuksellisen rauhoittava, uudistava ja kiinteyttävä sekä antioksidanttinen.
Hyaluronihappo voi sitoa itseensä jopa 1000 kertaa oman painonsa verran vettä. Hyaluronihappo auttaa vähentämään ryppyjä, jolloin iho näyttää nuorekkaalta ja ihonsävy tasaiselta ja eloisalta. Evolve käyttää pienempi molekyylipainoista hyaluronihappoa, joka imeytyy syvemmälle ja sillä on tehokkaampi kosteuttamisominaisuus. Se myös lisää kollageenin tuotantoa.
KÄYTTÖVINKIT
Käytä aamuin-illoin muutama suihkaus puhdistetuille kasvoille. Halutessasi voit myös käyttää vanulapun kanssa viimeistelemään ihonpuhdistus. Sopii meikin kiinnitykseen, eli parilla suihkauksella meikin päälle saat meikin sulautumaan paremmin ihollesi ja meikin pysyvyys on selvästi parempi. Voit käyttää kasvosuihketta myös rauhoittamaan ärsyyntynyttä ihoa sheivauksen jälkeen.
Vegaaninen
Pakkauskoko: 100 ml